(Turkish) Aren Sağlık | Saç Ekimi Ankara Fue, Dhi Saç Ekimi -

Saç Ekimi Ankara

Ankara Saç Ekimi

Fue saç ekimi

Dhı saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi
Saç Ekimi, Fue saç ekimi,Dhı saç Ekimi,Tıraşsız Saç Ekimi,
Saçlar Dökülme Sebepleri Nelerdir ?

Hormon bozukluğu, mevsimsel döngüler, demir veya vitamin eksikliği, genetik yatkınlık gibi çeşitli sebepler dolayısıyla saçlar dökülebilir. Yetişkin bireylerde günde yaklaşık 50-100 adet tel dökülmesi normal kabul edilmektedir. Belirli bir doğal döngüye sahip olan saç telleri her 4-6 yılda bir kendiliğinden dökülür ve akabinde saç köklerinden daha sağlıklı saçlar çıkar. Fakat, sürekli ve fazlaca dökülen saçlar ciddi birtakım hastalıkların habercisi olabilir. Aynı zamanda, kadın ve erkeklerde saç dökülmesinin nedenleri farklılık gösterebilmektedir. Erkeklerde, genellikle genetik faktörler ergenlik sonrası saç dökülmesinde rol oynamaktadır. Kadınlarda ise kronik stres, hormon bozuklukları, dengesiz beslenme, çeşitli deri problemleri, kullanılan kozmetik ürünler ve birtakım ilaçlar saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Doğum, emzirme ve menopoz dönemlerinde kadınlarda saç dökülmesinde artış görülebilmektedir.

Saç Dökülmesi önlemek nasıl yapılır ?

Saç dökülmesinin önlenmesinde dökülmeye sebep olan temel faktörlerin saptanması büyük önem arz etmektedir. Bir dermatolog gözetiminde planlanması önerilen tedavi sürecinde farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Saç derisiyle uyumlu şampuan, krem vb. kozmetik ürünlerin kullanımının yanında, doğru beslenme alışkanlıklarının edinilmesi ve vücuttaki eksik hormon veya vitaminlerin takviye edilmesi saç dökülmesini azaltabilir. Tiroid bozuklukları gibi kronik hastalıklar neticesinde gelişen saç dökülmelerinde ise öncelikle hastalığın tedavisine yönelik bir plan yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte, saç dökülmesinin şiddeti ile doğru orantılı olarak ilaç tedavisi, saç ekimi gibi alternatif tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Saç Nakli & Saç Ekimi Nedir ?

Kişilerin farklı ihtiyaçlarına göre, saç dökülmesi için önerilen tedavi yöntemleri ve kapsamı değişkenlik gösterebilmektedir. Saç dökülmesine çözüm olarak sunulan bir tedavi yöntemi olarak saç ekimi, ense üstünde veya vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan saç köklerinin, açıklık ve seyreklik oluşan yerlere nakil edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Steril koşullarda, uzmanlar tarafından ameliyathanede yapılan bu işlemde, genellikle tepe ve alında oluşan açıklıklar daha güçlü bölgelerdeki saç köklerinin lokal anestezi yapılmasının ardından tek tek alınıp ihtiyaç duyulan yerlere ekilmesi ile tedavi edilir. Bu işlem acılı değildir ve ekim yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 4-6 saat sürebilmektedir. Uygulanan tekniğin doğru olması, yeni ekilen saçların saç derisine uyum sağlaması ve sağlıklı şekilde büyümesi açısından son derece önemlidir. Operasyonun ardından kişiye birkaç gün süre boyunca evde dinlenmesi ve dışarı çıkmaması önerilir. Saç ekiminden birkaç hafta sonra saçlar dökülecek, fakat saç kökleri yerinde kalacaktır. Dökülen bu saçların ardından, sağlıklı bir şekilde deriye yerleşen saç köklerinden yeni saçlar büyüyecektir. Saç ekimi işlemi iki temel metot ile uygulanmaktadır: FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) Yöntemi Oldukça eski bir yöntem olan FUT tekniği, enseden ince bir şerit şeklinde kesilen saç derisindeki köklerin gerekli bölgeye yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. FUT tekniği cerrahi bir işlem olması dolayısıyla, ensede yaklaşık 8-15 cm arasında bir uzunlukta iz yara izi kalır. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Yöntemi Daha güncel bir teknik olan FUE yönteminde ise kesi işlemi yapılmaz ve dolayısıyla cerrahi iz oluşması önlenir. Ense bölgesinden tek tek alınan saç köklerinin ekilecekleri bölgede bulunan kanallara transfer edilmesi ile saç ekimi gerçekleşir. Son dönemlerde daha yaygın olarak kullanılan bir diğer yöntem ise PRP (Platelet Rich Plasma)’dir. Kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan hücrelerden üretilen solüsyon saç ekimi sürecinde kullanıldığında ekilen saç köklerinin güçlenmesini ve yeni saç çıkmasını sağlamaktadır.

Aren Sağlık & Danışmanlık Web Sitesine HOŞGELDİNİZ

Saç Ekimi Kimler için Uygundur ?

Açıklığı belli bir seviyeye ulaşmış aktif saç dökülmesi azalmış hastalar saç ekimine uygundur. Saç dökülmesi ve açıklık probleminin yanı sıra ek hastalıklar da saç ekimine uygunluğu etkilemektedir. Aktif olarak egzama (dermatit) , sedef (psöriazis) vb. saçlı deride döküntüye sebebiyet veren hastalıklara sahip olan kişilerde saç ekim işleminin başarısı düşmektedir. İşlem öncesinde hekim görüşü alınıp gerekli tedavilerin uygulanarak bölgenin saç ekim işlemine hazır hale getirilmesi sağlanmalıdır.

  • Alanında Uzman Doktorlarımız ve Sağlık Personelimiz ile Size Hizmet Veriyoruz
  • Saç Ekimi Operasyonlarımızı Ruhsatlı Poliklinik Ortamında Gerçekleştiriyoruz .
  • Size En Uygun Planı Yapıyor İhtiyacınızı Belirliyoruz. Bu şekilde En Doğal ve Kaliteli Sonuca Ulaşıyoruz .

Ankara Saç Ekimi & Nakli, yaygın plastik cerrahi ve organ nakli türlerinden biridir. Kelliğe dirençli olan göğüs, bacak-kol, genital bölge vücut bölgelerinden, özellikle de enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, saçların döküldüğü alana taşınmasıdır.

Aren Sağlık Danışmanlık Ankara ve İstanbul da sizlere Saç Ekimi, Diş Tedavileri ve Beslenme & Diyet alanlarında danışmanlık veriyor.

Kaliteli ve çözüm odaklı hizmet anlayışımızla sizlerle buluşuyoruz.

Aren Sağlık & Danışmanlık

Saç Ekimi ve Diş Tedavileri Alanında Hizmet Alan Binlerce Danışanımız Arasına Sizde Katılın…

Saç ekimi 98%
SAÇ PRP (PLATELET RICH PLASMA) 95%
Saç Mezoterapi Tedavisi 99%

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

Aren Sağlık’ı bu hale getiren insanlardan ve şirketimizin başarılarından son derece gurur duyuyoruz. Danışanlarımıza mümkün olan en iyi bakımı sağlayarak iyileşme sürecinde yardımcı olmak için hep birlikte çalışıyoruz.

Yasal Uyarı

Bu web sitesinde bulunan yazıların ve resimlerin tümü sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bir doktora danışılmadan bilinçsizce yapılmaya çalışılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zararlardan Aren Sağlık & Danışmanlık sorumlu değildir. Bu web sayfasını ziyaret eden kişiler bu kuralları kabul etmiş sayılır. Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilmez.

Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitemiz herhangi bir ticari kaygı taşımamaktadır. Tanı ve tedavi amacı taşımamaktadır. Reklam ve sponsorluk içermemektedir.