Fue Saç Ekimi Ankara

FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

Fue Saç Ekimi Ankara günümüzde birçok alanda olduğunu gibi saç nakli alanında da gelişmeler yaşanmakta ve bu gelişmeler uygulamanın kalitesini ve verimini arttırmaktadır. Fue Saç Ekimi Ankara yöntemi de bu uygulamaların başında gelmektedir. Şu sıralar çok sık olarak kullanılan bu yöntem hastaya yüksek seviyede konfor sunmakla birlikte saçların oldukça doğal görünmesi konusunda da başarılıdır.

FUE saç ekiminde ileri teknoloji ürünü olan mikro motorlar kullanılarak donör bölgeden yani saçlı bölgeden greft adı verilen saç kökleri tek tek toplanmaktadır. Toplanan greftler daha sonrasında saçtan yoksun alana nakledilmek suretiyle işlem gerçekleştirilmiş olur. FUE saç ekim yönteminde genel olarak lokal anestezi kullanılmaktadır. Bu süreç içerisinde hasta herhangi bir acı bile hissetmez. İşlem için net bir süre olamamakla birlikte ortalama 5 ile 7 saat arasında sürebilmektedir. FUE saç ekimi sonrasında ne donör bölgede ne de saç transferi yapılan alanda herhangi bir iz kalmamaktadır.

FUE SAÇ EKİMİNİN UYGULANIŞI

İlk FUE saç ekimi işlemi doktor ziyareti ile başlar. Aşılı bölgenin büyüklüğüne göre nakledilecek greft sayısı (2 ila 3 kıllı normal greftler) belirlenir. Daha sonra donör bölgenin bu greft miktarını içerip içermediğini kontrol ederiz ve bu sayı elde edilebilir. Burada sponsor site seçiminin çok önemli olduğunu belirtmek gerekir.

FUE saç ekimi yönteminde donör bölge olarak genellikle ense bölgesi seçilir. Ayrıca transfer sonrası saç toplama alanında fark edilir bir azalma olmadı. Daha sağlıklı bir uygulama için saçlar çok kısa tıraş edilmelidir. Günümüzde kazıma yapılmayan yöntemde kullanılmasına rağmen bu durumda hekim açık kanalları çok net tespit edememekte; Başvurunun alınma süresi uzundur, ekim süreci hem hasta hem de uygulama ekibi için oldukça yorucudur. İşlem sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu süreçte hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Donör bölgeden alınan saç kökleri mikromotor adı verilen mikroskobik başlıklı ve hızı ayarlanabilen bir makine kullanılarak tek tek alınır.

Saç ekim ekibi tarafından çok nazik ve titiz bir şekilde çekim yapıldı. Saç kökleri alındıktan sonra ekime kadar özel solüsyonda bekletilir. Donör alandan yapboz parçaları alındıktan sonraki adım ekim yapılacak alanlara giden kanalların açılmasıdır. Kanal açma işlemi temel olarak bu greftlerin yerleştirileceği saç çizgisi kalınlığındaki küçük deliklerden oluşur. Kanal açma işlemi, mikropen ve yan yarık adı verilen bir alet kullanılarak açılır. FUE saç ekimi yönteminin en önemli kısmı kanal açılmasıdır. Kanalın açılması sırasında doktorun beceri ve becerisi çok önemli hale gelir.

Açılan kanalların ekilen ve dik açılarla açılan saç kökleri ile uyumlu olması, transfer sonrası saçın doğal görünümü için belki de en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca alınan saç kökü veya greftin çapı ile açık kanalların yaşı uyumlu olmalıdır. Aksi takdirde ekilen saçların beslenmesinde problemler oluşabilmekte ve bu da istenilen saç ekimi sonuçlarının alınmasını engelleyebilmektedir. Son olarak donör bölgeden alınan puzzle parçaları tek tek bu açık kanallara yönlendirilir. İşlem sonrasında hastaya gerekli pansumanlar yapılır ve hasta taburcu edilir.

 

FUE SAÇ EKİMİ SONRASI NE YAPILMALI?

Saç ekimi sonrası donör bölgeye ve gerekirse ekim yapılan bölgeye koruyucu pansuman yapılır. Ameliyattan sonra hastaların ekim yapılan bölgeye dikkat etmesi gerekir. Dikim yapılan alanın sürtünme ve darbelere karşı uzun süre korunması önemlidir. Ayrıca sizi terletecek aktivitelerden de kaçınmalısınız. Sigara içmemeniz, alkol kullanmamanız ve mümkünse kafein kullanmanız sağlıklı sonuçlar için önemlidir. Saç derisini iki hafta boyunca güneşten ve yağmurdan korumak çok önemlidir. Bu bölgede büyüyen saç kökleri henüz cilde tam olarak entegre edilmediği için en ufak bir lezyon bile etkilenebilir. Bu nedenle mümkünse hasta doktorun önerdiği ve ameliyatın etkinliğine olumlu etki edecek bir süre istirahat etmelidir. Ayrıca dışarı çıktıktan sonra saçınızı size verilen süre içerisinde yıkamamalısınız.

FUE Saç Ekimi işleminden birkaç gün sonra saç yıkama işlemi yapılmıştır. Bu yıkama süreci aynı zamanda Ekim ayından sonra aynı dönemden sonra kalite kontrolüne sahiptir. İlk yıkama odaklandığında, ilk olarak Ekim ayında kıyafet taktıktan sonra kontrol edilir ve sponsor alan, bağış alanındaki enfeksiyonları, alerjileri veya düğümleri tespit etmek için kontrol edilir. Bundan sonra, Ekim bölgesinde göğsü yıkama süreci. Bu yıkama standart saç yıkama işleminden farklıdır. Bu çamaşırhane bu işe uygun bir köpük ile yapılır.

Yıkadıktan sonra ekim alanına uygun bir krem ​​sürülerek durulama tamamlanır. Son olarak saç kökü alınan bölgeye enfeksiyon önleyici antiseptik solüsyon sürülerek mahrem bölge sonrasında işlem tamamlanır. Yıkamanın asıl amacı ekim sonrası küçük kanamalı lekelerin bıraktığı kabuğu temizlemektir. FUE saç ekimi sonrası ekilen saç köklerinin ve saç derisinin tamamen uyumlu hale getirilmesi süreci ortalama bir hafta sürecektir. Bu nedenle hastaya bu yıkama tekniği öğretilir. Bu yıkama tekniğini mümkün olduğu kadar hastaya yardımcı olacak birisi ile yapmak daha sağlıklıdır.

 

FUE SAÇ EKİMİ SONRASI ŞOK DÖKÜLME

Kişiden kişiye değişmekle birlik ortalama 15 ile 45 gün arasında saçtan yoksun alana ekilen saç telleri dökülmektedir. Bunda herhangi anormal bir durum söz konusu değildir. Bu süreç olması gereken bir süreçtir ve telaş edilmesine gerek yoktur. Çünkü dökülenler sadece saç kıllarıdır, ekimi yapılan saç kökleri hala saç derisinin içinde yer alır. Şok dökülmenin ardından bu saçların tekrar çıkması farklılık göstermekle birlikte ortalama 3 aylık bir süreye tekabül etmektedir. 6 ay ile 1 yıl arasında ekimi gerçekleştirilen saçlar çok büyük oranda çıkmış olur. 1 yılın ardından ise saçlar hedeflenen görünüme kavuşur. Bu süreçte doktorunuzun size verdiği tavsiyelere uyarak ve saçlarınıza iyi bakarak bu süreci hızlandırabilme imkanı hastanın elindedir.

FUE SAÇ EKİMİNİN BAŞLICA AVANTAJLARI

• Başlıca avantajı ekim işlemi ardından donör bölgede veya ekim alanında hiçbir izin kalmıyor olmasıdır.
• Fue saç ekim yöntemi sonucunda oldukça doğal saçlar elde edilmektedir.
• Saç ekim işlemi ağrı hissedilmeden uygulanmaktadır.
• Saç ekimi tek tek yapıldığından dolayı, hastanın talep ettiği sonuca ulaşılma olasığı çok daha yüksektir.
• Hasta seans sayısını ve aralıklarını kendi belirleyebilmektedir.

FUE SAÇ EKİMİ FİYATLARI

FUE saç ekim yöntemi için sabit bir fiyat belirmek olanaksızdır. Bu operasyonun ücretini etkileyen birçok unsur bulunmakla birlikte bunlardan başlıca olanları şunlardır; ekim yapılan greft sayısı, seans miktarı, doktorun beceri ve tecrübesi, ekim yapılan yerin kalitesi ve kullandığı teknolojiler. Bunun yanında ekimin yanında bu işlemi kolaylaştırılacak ve hastaya konfor sağlayacak hizmet verilmektedir. Bu gibi hususlar sonucunda ekimin sonuç fiyatı ortaya çıkmaktadır.

Leave a reply