Saç Ekimi Ankara

Saç Ekimi Ankara

Saç Ekimi Ankara sadece enseden alınan saçları ön kısıma ekiminden ibaret değildir. Saç ekiminde elde etmek istediğimiz; doğal ve aslına uygun görüntüdür.

Tepe helezonun oluşturulması, düz bir hat şeklinde değil doğal haline uygun bir şekilde ekimi gibi birçok başlık önem arzeder. Aksi takdirde sıkça gördüğümüz “çim adam” görünümü ile karşılaşabiliriz.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir ?

Ailesel, genetik faktörler, aşırı kilo alma-verme, kadınlarda gebelik ve sonrasındaki hormonal değişimler, muhtelif hastalıklar, beslenme bozuklukları, kullanılan ilaçlar, cinsiyet ve yaşlanma gibi faktörler ile saç dökülmesi oluşabilir. Saç Ekimi Ankara Bize ulaşabilirsiniz

Saç dökülmesi önemli sebeplerinden birisi de çılgınca kullanımı olan köpük, jöle, saç spreyi gibi saç kozmetik ürünleridir. saç kozmetik ürünleridir. Saç kozmetiği ürünleri bazıları zamanla saç köklerindeki folikülleri öldürür ve saç dökülmesi gelişir. Dengesiz beslenme ve özellikle proteinden fakir ağır diyetler saç dökülmesine sebep olabilir. Proteinin saç gelişimindeki önemi bilinir. Bu sebeptendir ki saç ekimi sonrasında proteinden zengin beslenmeyi öneririz.

Saç dökülmesi özellikle genç ve orta yaş erkeklerde estetik bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüz teknolojisi ile saç dökülmesi ve kellik kader olmaktan çıkmıştır. Erkeklerde en çok talep gören estetik amaçlı uygulamalardan birisi de saç ekimidir. Günümüzde istenilen görünüme ulaşma talebi kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de doğal bir talep olarak kabul edilmektedir.

Saç Ekiminin Tekrarlanması Gerekir mi?

Uygulama yapılan alana, kişinin saç yapısı, saç dibi yapısı ve dökülme oranına bağlı olarak yeni seanslar yapılabilir. Uygulamadan sonra farklı bölgelerde de saç dökülmesi oluşmuş ise o bölgelere de işlem yapılabilir.

Saç Ekiminde Sonuç Ne Zaman Alınır?

Saç ekimi yapılan kişinin metabolizmik ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Saç ekimi sonrasında saç dökülmesi olması normal bir durumdur. Canlı kök ekiminden itibaren ortalama 3 ay sonrasında, yeni saçlar çıkmaya başlar. Sonraki 3 aydan itibaren ise %75- 80 oranında tamamlanma gözlemlenir. Saç ekimi yapıldığında ortalama olarak ayda 1 cm uzama olur. Tam sonuç ise 12 ay içerisinde elde edilir, bu süreçte tüm ekilen saçlar çıkmış olur.

Saç Ekimi İşleminden Önce Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi uygulamalarında, ekimden en az 10 gün öncesinde kanı sulandıran ilaçlar ve gıdalar alınmamalıdır. İşlem esnasında kanama olabildiği için aspirin benzeri ilaçlar ve E vitamini gibi takviyeler alınmamalıdır. Sigara kullanımına da ara verilmesi önerilir.

Saç Ekme Uygulamasının Süresi Ne Kadardır?

Herkese göre farklılık gösteren ve greft sayısına göre belirlenen saç ekimi genellikle, 3 ila 8 saat aralığında sürer. Uygulanacak bölgenin büyüklüğü, saç derisinin genel yapısı gibi faktörler uygulaması süresini belirler. Uygulama esnasında dinlenme, dinlendirme ve mola araları verilir.

Saç Ekimi Ağrılı mıdır?

Lokal anestezi ile yapılan ve ameliyathanelerde gerçekleştirilmesi gereken bir yöntemdir. Anestezi yapıldığı için işlem sırasında ağrı, sızı hissedilmez. Pek çok saç ekim yöntemine oranla FUE saç ekimi ve DHİ uygulamaları daha ağrısız şekilde uygulanan tekniklerdir.

Saç Ekimi Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saç ekimi sonrası var olan diğer saçlarda ekstra bir dökülme görülmez. DHİ uygulamasında özellikle var olan saç yapısına hiç zarar verilmeden, hiç saç dökülmeden uygulama yapılır. Canlı saç köklerinin açılması için kullanılan teknik ve hassas çalışma, operasyonun başarısında en önemli faktördür.

Leave a reply